Firma Profili

Trakya Döküm dünya standartlarında, ISO/TS 16949 belgeli otomotiv, beyaz eşya, hidrolik, demiryolu, inşaat ve diğer sektörlerin ihtiyaçlarına yönelik, sfero, gri ve temper dökme demirden mamul ham ve işlenmiş parça üretimi yapan bir Disamatik dökümhanesidir.

Soyak Holding'in 10 şirketinden biri olarak 1980 yılında kurulan Trakya Döküm, günümüz yüksek teknolojisine sahip bir dökümhane olmasının yanı sıra onu rakiplerinden ayıran belirgin özelliklerinden biride sadece bir tedarikçi değil aynı zamanda ürün geliştirme partneri olarak çalışma kabiliyeti ve yaklaşımına sahip olmasıdır.

En son kalıplama teknolojisine sahip olan Trakya Döküm, 0,5 kg ile 30 kg arasında değişen yüksek kalitede sfero, gri, temper, kompakt grafitli (vermiküler), yüksek silisli ve SiMo alaşımlı döküm ve işlenmiş parçalar üretmektedir.

Kalite, kapasite ve teslimat performansı, çalışan memnuniyeti ve çevresel duyarlılık Trakya Döküm'deki ana hedefler olup dökümhanedeki yatırım ve geliştirme çalışmalarının katalizörleridirler. Trakya Döküm, İstanbul Sanayi Odası tarafından yıllık olarak yayınlanan raporlarda yıllardır Türkiye'deki ilk 500 firma arasında yer almaktadır.

İstanbul'un 140 km batısında bulunan Trakya Döküm üretim tesisleri 5 DISAMATIC kalıplama hattı ile yıllık yaklaşık 65.000 tonluk döküm parça üretim kapasitesine sahiptir.

Fabrika 220 bin metrekarelik bir alanda kurulu olup, bunun 55.000 metrekaresi kapalı alandır. 63'ü mühendis olmak üzere toplam çalışan sayısı 875 kişidir. Yüksek ürün kalitesinin yakalanması ve sürekliliğinin sağlanması için Trakya Döküm bünyesinde her zaman yüksek sayıda kalifiye mühendisler bulundurmaktadır.

Avrupa'ya olan coğrafi yakınlığı kıtadaki müşterilerinin ivedi ürün ve servis taleplerine hızlı reaksiyon imkânı vermektedir. Hali hazırda dökümhane toplam üretiminin % 30'ını başta Batı ve Orta Avrupa olmak üzere, ABD ve Hindistan'daki 25'ten fazlaya ülkeye ihraç etmektedir.

Kaliteli ürün parçaların üretimi uluslararası standartların karşılanması ile başlar ve Trakya Döküm çalışanları bunu başarmaya odaklanmıştır. Trakya Döküm ISO/TS 16949, ISO 9001:2000 kalite yönetim sitemlerine, ISO 14001 Çevre Yönetimi ve OHSAS 18001 İşçi Sağlığı ve Güvenliği yönetim sistemlerine ve Ford Q1 kalite sistem sertifikasına sahiptir. Bunlara ilave olarak en son 2012 yılında ISO 10002 kalite yönetimi-müşteri memnuniyeti-müşteri şikayetlerinin ele alınması sistem belgesini almıştır.

Müşteri, çalışan ve endüstrinin oluşan katma değerden istifade edebilmesi için Trakya Döküm kaliteli döküm parçalarının üretimine teknolojiye ve üretim proseslerine sürekli olarak yatırım felsefesini benimsemiştir.

Kalite, yatırım, eğitim, anlayış, çevre bilinci, takım çalışması ve sorumluluk Trakya Döküm'de ki günlük rutinin bir parçası haline gelmiştir ve bu Trakya Döküm'ü dünya çapında bir döküm tesisi yapmaktadır.